Як говориться «Зустрічають по одягу, проводжають за розумом». Це прислів'я можна застосувати і до будинку, тому що перше, що бачать наші гості – це фасад, дизайн будинку. Для того, щоб він виглядав максимально презентабельно, необхідно:

а) визначиться з матеріалом обробки;

б) вибрати якісні матеріали;

в) правильно виконати роботи.

Матеріали, які використовують для обробки фасаду, складають групу з облицювальної цегли, плитки з натурального, штучного каменю, клінкерної, керамогранітної плитки, а також з фасадних касет і, найбільш поширеного матеріалу, фактурної (декоративної) штукатурки.

І так, що ж нам вибрати для оздоблення фасаду? Що таке фактурна штукатурка і де її можна купити дешевше? Які види декоративної штукатурки?

shtukaturki fasadni

Оскільки ми робимо фасадні роботи, то і матеріал повинні вибирати стійкий до сонця, вологи та атмосферних «капризів», таких як перепади температур та ін.

І так, розберемося в особливостях та видах фактурної штукатурки.

Для фасадних робіт підходять такі види штукатурки:

Ця штукатурка утворює міцний шар, стійкий до ультрафіолету, забруднень і перепадів температур. До того ж ціна на матеріал досить демократична, а робота, мабуть, найзручніша. Оздоблення виходить довговічним, піддається миття. Однак працювати доведеться акуратно, тому що розчин швидко сохне.

Цей вид штукатурки дорожчий, це пояснюється наявністю універсальних властивостей, що цілком виправдовує свою ціну. Перевагами є довгий рядок служби та підвищена еластичність, що допомагає зберігати структуру при механічних пошкодженнях. Працювати з цією штукатуркою можна навіть новачкам.

Виробляється на основі рідкого скла з мінеральними добавками та пігментами, досить дорога за собівартістю. Відмінно захищає будинок від наслідків атмосферних явищ, характеризується волого- та паронепроникністю, швидко сохне. Ідеальна для застосування до газо- та пінобетону, пухких стін, але для інших підстав потребує додаткової обробки. Щодо недоліків можна сказати, що під впливом ультрафіолетового випромінювання може бути насиченість кольорів.

Серед усіх видів фактурної штукатурки для фасаду відзначимо такі види оздоблень:

У складі штукатурки компоненти, до яких додають гранули, розміром близько 2 мм. Саме ці гранули надають суміші характерного малюнку, схожого на ходи деревного жука – короїда.

Ця штукатурка відмінно підходить для обробки цегли, бетону, каменю і навіть гіпсокартону. У роботі «короїд» не вибагливий і без проблем підходить для самоучок. Все що необхідно для нанесення - шпателі та терка. Працюючи зі штукатуркою можна легко переробляти вади та похибки, оскільки застигає вона повільно. Низька ціна та ефектний вигляд надають «короїду» великої популярності.

koroid

До головного компонента складу додаються компоненти, такі як кварц, мармур, доломіт та присадки, що забезпечують покриттю стійкість до всіх «капризів» природи. «Баранчик» ідеально лягає на будь-які види поверхонь. Наноситься за допомогою кельми або шпателя з рівномірним натиском для однакового розподілу штукатурної суміші поверхнею. Після затирання розчину теркою ми побачимо характерний рельєф, схожий на шкіру баранчика. Багато переваг балансуються складністю в роботі. Тому створення даного виду дизайну для вашого фасаду найкраще довірити професіоналам.

shuba

  •   Шуба.

Найпопулярнішим, найдешевшим і «давнішим» варіантом традиційно вважається «шуба». Цю штукатурку можна наносити на будь-яку мінеральну поверхню (цемент, цегла, камінь, піщаний розчин). Варіантів штукатурки дуже багато, починаючи від розміру фракцій, закінчуючи колірною гамою. Наносити «шубу» можна залежно від розміру оброблюваних підстав, як вручну – спеціальним валиком, так і механічними способами: машинкою або компресором.

shuba2

Якщо ви ходите згодом змінити інтер'єр – можете зайнятися фарбуванням вже після застигання розчину.

Розібравшись у різновидах фасадної штукатурки, можна зробити висновок: бюджетним варіантом можна назвати акрилову штукатурку, здатну просто прикрасити фасад цікавим кольором. Маючи великі можливості, щоб придбати довговічний матеріал – слід звернути увагу на силіконову або силікатну штукатурку. Вони дорожчі, але й прослужать значно довше!

Якщо проста гладка поверхня здається вам занадто примітивною, варто звернути увагу на готові структурні штукатурки – «баранчик», «короїд», «шуба» — вони виглядають цікавіше, а також служать тривалий час.

vidu fasadnuh shtukaturok

Важливо при виборі матеріалу, чи будете ви робити покриття самостійно або довірите роботу фахівцям. Якщо плануєте штукатурити власноруч, вибирайте матеріали, з якими легше працювати. Це той самий «короїд» — можна виправляти огріхи походу роботи, або акрилова штукатурка, за допомогою якої можна втілити свої фантазії. Для початківців краще підійдуть штукатурки в готовому вигляді, перед використанням достатньо перемішати. При покупці ж сухих сумішей потрібно дуже уважно дотримуватися пропорції з водою, інакше вийде консистенція, не зручна для роботи і всі плани підуть нанівець.

Вверх